Drużyna Peiyinga po raz kolejny na Rajdzie Barbórka

Już po raz 51. najlepsi kierowcy w Polsce zakończą sezon rajdowy w Warszawie podczas 51. Rajdu Barbórka. W tym roku na zawodników i kibiców czekają dwa dni rywalizacji z finałem na legendarnej Karowej. W tej wyjątkowej rywalizacji nie zabraknie drużyny jadącej w barwach marki Peiying, którą reprezentują Karol i Agnieszka Piątkowscy. 

Rajd Barbórka to wyjątkowe wydarzenie. Z jednej strony każdego roku rajd jest inny, a z drugiej bardzo prestiżowy, gdyż wieńczy sezon. Tegoroczną edycję rozpoczyna rozgrywany na terenie Autodromu na Bemowie krótki etap kwalifikacyjny. W sobotni poranek kierowcy rozpoczną Odcinki Specjalne na ternie Parku Militarnego w Rembertowie. Zarówno po pierwszym, jak i drugim odcinku w Rembertowie ekipy udadzą się do alei serwisowych, które zlokalizowane będą na Stadionie Narodowym, gdzie wszyscy kibice będą się mogli spotkać z zawodnikami i podpatrzeć, w jaki sposób samochody przygotowywane są do kolejnych etapów.

 

Dwa kolejne OS-y to tradycyjnie Cytadela (przejeżdżana dwukrotnie, jeszcze jako piąty odcinek specjalny) i Autodrom Bemowo (również dwa razy, to tutaj poznamy najlepszego kierowcę tegorocznej Barbórki). Wisienką na rajdowym torcie tego sezonu będzie jak zwykle Kryterium Asów na Karowej. Jazdy pokazowe rozpoczną się o 17, a start pierwszego zawodnika zaplanowano na 18.30.

Wśród nazwisk, które można znaleźć na liście zgłoszeń obecna jest cała krajowa elita. Obok nich w Barbórce wystartuje także rajdowa drużyna Peiyinga, która pojedzie białym Subaru Impreza. Peiying, stawiając na młode talenty został sponsorem drużyny Karola Piątkowskiego już w 2010r. Wsparcie rajdowych talentów marka zainaugurowała właśnie podczas Rajdu Barbórka.